چند راهکار برای افزایش سرعت اینترنت خانگی

افزایش سرعت اینترنت
  • 0 نظر
  • 247 بازدید

اکثر روترهای مدرن در حال حاضر از چیزی به نام Wi-Fi ۶ استفاده می‌کنند، که استانداردی پذیرفته‌شده است و سال آینده به Wi-Fi ۷ ارتقا خواهد یافت. این یعنی سرعت وای‌فای بسیار بیشتر می‌شود و اتصال دستگاه‌ها به اینترنت وای‌فای بهتر انجام خواهد شد.با این حال، برای بهره‌مندی از این امکان به چند چیز نیاز دارید: در درجه اول یک روتر جدید که از Wi-Fi ۷ پشتیبانی می‌کند. ارائه دهندگان خدمات باند پهن به تدریج هاب‌های جدیدی را بر اساس این استاندارد جدید خواهند ساخت.

 

نکته مهم دیگر این است که دستگاه شما باید از Wi-Fi ۷ نیز پشتیبانی کند. حتی آیفون هم هنوز آن را ندارد. این بدان معنا نیست که اگر یک روتر جدید دریافت کنید، دستگاه آنلاین نمی‌شود، اما دستگاه‌های شما از مزیت سرعت بالاتر استفاده کنند.از نظر فنی، وای فای ۷ سرعت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه را امکان‌پذیر می‌کند که بسیار پر دردسر است. البته هنوز می‌توانید با رعایت چند نکته، از وای‌فای کنونی هم بیشترین بهره را ببرید.

افزایش سرعت اینترنت

نکات مهم برای بهبود اتصال Wi-Fi – افزایش سرعت اینترنت

روتر خود را از سایر دستگاه‌ها دور کنید: روتر خود را تا حد امکان از دستگاه‌های دیگر مانند تلفن‌های بی‌سیم، تلویزیون و مانیتور دور نگه دارید. اگر این دستگاه‌ها خیلی نزدیک به روتر شما باشند، همگی می‌توانند روی Wi-Fi شما تاثیر بگذارند. همچنین، روتر خود را به جای روی زمین، روی میز یا قفسه قرار دهید و آن را روشن نگه دارید.

 

اتصال خود را کاهش دهید: هرچه دستگاه‌های بیشتری به وای‌فای شما متصل شوند، سرعت کمتری خواهید داشت. دستگاه‌هایی مانند تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند اغلب در پس‌زمینه کار می‌کنند، بنابراین وقتی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، وای‌فای را خاموش کنید.

 

سیمی را به جای بی‌سیم امتحان کنید: برای بهترین سرعت پهنای باند، به جای استفاده از Wi-Fi، از کابل اترنت برای اتصال مستقیم رایانه خود به روتر خود استفاده کنید.

روتر را مستقیما به سوکت تلفن اصلی وصل کنید: در صورت امکان، سعی کنید از کابل داخلی تلفن استفاده نکنید، زیرا می‌تواند باعث تداخل شود و سرعت شما را کاهش دهد.

administrator
Home
Account
Cart
Search